ITF Portugal F21 MD

**ITF Portugal F21 MD teniszturna**

Az ITF Portugal F21 MD egy férfi professzionális tenisztorna, amelyet Portugáliában rendeznek. A tornát a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) szervezi, és része az ITF Futures Tournak.

**Tornaszint**

Az ITF Portugal F21 MD egy Futures-torna, ami a professzionális tenisz legalacsonyabb szintje. A tornák általában 15 000 és 25 000 dollár közötti összdíjazással rendelkeznek, és a besorolatlan és a feltörekvő játékosok számára kínálnak lehetőséget arra, hogy pontokat szerezzenek az ATP-ranglistán.

**Helyszín**

A torna helyszíne általában portugáliai Maia város. A mérkőzéseket salakos pályákon játsszák.

**Formátum**

A torna formátuma általában egy 32 fős egyenes kieséses tábla, amelynek meccseit két nyert szettig játsszák. Van egy 16 fős selejtező is, amely lehetővé teszi, hogy a besorolatlan játékosok bekerüljenek a főtáblára.

**Díjazás**

A torna összdíjazása általában körülbelül 15 000 dollár, amelyet a győztes, a döntős, az elődöntősök és a negyeddöntősök között osztanak szét. A selejtező győztesei is kapnak díjazást.

**Jelentőség**

Az ITF Portugal F21 MD torna fontos lehetőséget kínál a feltörekvő játékosok számára, hogy pontokat szerezzenek az ATP-ranglistán, és értékes tapasztalatokat gyűjtsenek a professzionális teniszben. Ez a torna gyakran szerepel a fiatal játékosok versenynaptárában, akik arra törekszenek, hogy magasabb szintre jussanak a sportban.