Turkey U19 Lig

**Törökország Kézilabda Bajnokság U19**

A Törökország Kézilabda Bajnokság U19 egy rangos kézilabda-bajnokság, amelyet a 19 év alatti játékosok számára rendeznek Törökországban. A bajnokságot évente rendezik, és az ország legjobb U19-es csapatai versengenek a bajnoki címért.

A bajnokságban 16 csapat vesz részt, amelyeket két csoportba osztanak. A csoportkörben a csapatok körmérkőzést játszanak, majd az első két helyezett jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntő győztesei jutnak be a döntőbe, ahol a bajnoki címről küzdenek meg.

A Törökország Kézilabda Bajnokság U19 olyan tehetséges fiatal játékosoknak ad lehetőséget, hogy megmutassák képességeiket és fejlődjenek. A bajnokság magas színvonalú mérkőzései segítik a játékosok fejlődését, és lehetővé teszik számukra, hogy felkészüljenek a felnőtt csapatokban való játékra.

Legutóbb az **Arhavi Gençlik** nyerte meg a Törökország Kézilabda Bajnokság U19-et, miután a döntőben 30-25-re legyőzte az **Ankara Büyükşehir Belediyespor** csapatát.