Világkupa

**Világkupa**

A Világkupa a Nemzetközi Rögbi Szövetség (IRL) által szervezett nemzetközi rögbi bajnokság, amelyen a világ legjobb rögbi válogatottjai vesznek részt. A versenyt kétévente rendezik, és jelenleg 14 ország vesz részt benne.

A Világkupa először 1954-ben került megrendezésre Franciaországban, és azóta a sport egyik legfontosabb eseményévé vált. A tornát eddig tíz alkalommal rendezték meg, és Ausztrália a legeredményesebb csapat, hét győzelemmel.

A 2025-ös Világkupát Angliában rendezik, és 16 csapat vesz részt benne. A torna győztese az a csapat lesz, amely a döntőben legyőzi a többi csapatot.

A Világkupa egy izgalmas és látványos esemény, amely összeköti a rögbi szerelmeseit a világ minden tájáról. Ez a sportág egyik legnagyobb kihívása, és a győztes csapatnak a világ legjobb rögbi játékosainak kell lennie.