Challenger Barranquilla MD

**Challenger Barranquilla MD**

A Challenger Barranquilla MD egy hivatásos tenisztorna, amelyet Kolumbiában, Barranquillában rendeznek. A tornát az ATP Challenger Tour szervezi, és salakon játsszák. Az első versenyt 2022-ben rendezték meg, és a naptárban az egyik legkorábbi salakos torna.

A torna 32 egyéni és 16 páros résztvevőt vonultat fel. Az egyéni győztes 80 ATP-pontot kap, míg a páros győztesek 48 ATP-pontot kapnak.

A tornát az avalênciai teniszklubban tartják, amely Kolumbia egyik legjobb teniszlétesítménye. A központi pályán 5000 férőhely van, és több kisebb pálya is rendelkezésre áll.

A Challenger Barranquilla MD fontos esemény a kolumbiai teniszezők számára, mivel ez az egyik kevés lehetőségük arra, hogy ATP-pontokat szerezzenek. A torna szintén népszerű a külföldi játékosok körében, akik az európai salakos szezon kezdete előtt felkészülnek.

A torna győztesei közé tartozik Daniel Elahi Galán, Thiago Monteiro és Hugo Dellien.