ITF Hungary F4

**ITF Hungary F4 tenisztorna**

Az ITF Hungary F4 egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Magyarországon rendeznek a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) égisze alatt. A torna férfiak számára van nyitva, és általában július közepén kerül megrendezésre.

**Helyszín:**

A torna helyszíne a Budaörsi Tenisz Centrum, amely Budapesttől 15 km-re délre található. A létesítmény 11 salakos teniszpályával rendelkezik, köztük egy központi pályával, amely 1000 férőhelyes lelátóval rendelkezik.

**Formátum:**

A torna egy 32 fős egyenes kieséses rendszerben kerül lebonyolításra. A főtábla mérkőzései két nyert szettig, míg a döntő három nyert szettig tart.

**Díjazás:**

A torna összdíjazása 25 000 dollár. A győztes 3600, a döntős 2160, az elődöntősök 1272, a negyeddöntősök 753, a második körbe jutók 450, az első körbe jutók pedig 270 dollár pénzdíjat kapnak.

**Pontok:**

Az ITF Hungary F4 torna a férfi tenisz világbajnoki pontversenyébe számít. A győztes 18, a döntős 12, az elődöntősök 8, a negyeddöntősök 5, a második körbe jutók 3, az első körbe jutók pedig 1 pontot kapnak.

**Résztvevők:**

A tornán általában a világ minden tájáról érkező feltörekvő és profi férfi teniszezők vesznek részt. A korábbi győztesek közé tartozik többek között Attila Balázs, Máté Valkusz és Fajta Márton.

**Történelem:**

Az ITF Hungary F4 tornát először 2012-ben rendezték meg. Azóta a torna rendszeres eseményévé vált a magyar tenisznaptárban, és a magyar teniszezők számára értékes lehetőséget nyújt arra, hogy nemzetközi szinten versenyezzenek.