ITF Women Jablonc Nad Nisou WD

**ITF Női Jablonec nad Nisou WD**

Az ITF Women Jablonec nad Nisou WD egy női tenisztorna, amelyet Csehországban, Jablonec nad Nisouban rendeznek. A torna része a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) Women's Circuitjének. A tornát salakos pályán játsszák, és egyéni és páros versenyszámokat is magában foglal.

**Története**

Az ITF Women Jablonec nad Nisou WD-t először 2014-ben rendezték meg. A torna kezdetben 10 000 dolláros díjazással rendelkezett, de azóta 25 000 dollárra nőtt. A tornát az elmúlt években olyan figyelemreméltó játékosok nyerték meg, mint Tereza Martincová, Dalma Gálfi és Bernarda Pera.

**Formátum**

A torna formátuma az évek során változott. Jelenleg egy 32 fős egyéni főtáblából és egy 16 párosból áll. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettben játsszák, míg a páros mérkőzéseket egyetlen tie-break döntő szettig.

**Díjazás**

A torna összdíjazása jelenleg 25 000 dollár. Az egyéni győztes 3958 dollárt, a döntős 2264 dollárt, az elődöntősök 1270 dollárt, a negyeddöntősök 736 dollárt, a második körösök 432 dollárt, az első körösök pedig 257 dollárt kapnak. A páros győztesek páronként 1550 dollárt, a döntősök páronként 880 dollárt, az elődöntősök páronként 490 dollárt, a negyeddöntősök páronként 275 dollárt, az első körösök pedig páronként 156 dollárt kapnak.

**Jelentőség**

Az ITF Women Jablonec nad Nisou WD fontos torna a női teniszben. Lehetőséget biztosít a fiatal és feltörekvő játékosoknak, hogy tapasztalatokat szerezzenek és pontokat szerezzenek az ITF világranglistán. A torna emellett lehetőséget kínál a helyi játékosoknak, hogy hazai közönség előtt versenyezhessenek.