ITF Germany F1 MD

**ITF Németország F1 MD tenisztorna**

Az ITF Németország F1 MD egy professzionális férfi tenisztorna, amelyet Németországban rendeznek. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Men's Futures Tour része, és generally portfölön vagy salakon játsszák.

**Tornaszerkezet**

A torna egy 32 fős egyenes kieséses táblából áll, valamint egy 16 párosból álló duplatáblából. Az egyéni verseny győztese 18 ATP-ranglistapontot, míg a döntős 12 pontot kap. A páros győztes páros 9 pontot, míg a döntős 6 pontot kap.

**Történelem**

Az ITF Németország F1 MD tornát először 2015-ben rendezték. Az első egyéni címet a német Peter Heller nyerte, míg az első páros címet a német Robin Kern és a holland Antal van der Duim alkotta páros szerezte meg.

**Jelenlegi bajnokok**

* Egyéni: (legutóbbi torna győztese)
* Páros: (legutóbbi torna győztes páros)

**Jelentős játékosok**

Az ITF Németország F1 MD tornán az évek során számos feltörekvő és ismert teniszező vett részt, többek között:

* Peter Heller
* Daniel Brands
* Yannick Maden
* Aslan Karatsev

**Érdekes tények**

* Az ITF Németország F1 MD torna az egyik legrégebbi és legrangosabb férfi tenisztornák közé tartozik Németországban.
* A torna számos fiatal játékos számára szolgál ugródeszkaként a magasabb szintű versenyek felé.
* A torna helyszíne az évek során többször is változott, de jelenleg Oberhachingban rendezik.