2018 Fed Cup

2018 Fed Kupa

A 2018. évi Fed-kupa, a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szervezett 56. női tenisz-világbajnokság volt. A világcsoport döntőjét november 10-11-én rendezték Prágában, a Cseh Köztársaságban. A döntőt Csehország nyerte meg, miután az Egyesült Államok ellen 3-0-ra diadalmaskodott, ezzel tizenegyedik alkalommal szerezték meg a trófeát.

A világcsoportban tizenkét csapat vett részt, amelyek a 2017-es Fed-kupában elért eredményeik alapján kvalifikálták magukat. A csapatok négy háromcsapatos csoportra lettek osztva, és körmérkőzéses rendszerben mérkőztek meg egymással. A csoportok győztesei bejutottak az elődöntőbe, ahol keresztbe játszottak, a győztesek pedig a döntőbe kerültek.

A világcsoport mellett különböző regionális zónákban is rendeztek versenyeket, amelyekben a kisebb nemzetek versenyeztek a magasabb szintű versenyeken való részvételért.