WAFU Cup of Nations Women

**WAFU Női Nemzetek Kupája**

**A Nyugat-afrikai Labdarúgó Szövetség (WAFU) Női Nemzetek Kupája** egy nemzetközi labdarúgótorna, amelyet a Nyugat-afrikai Labdarúgó Szövetség szervez a régió női csapatai számára. A torna először 2002-ben került megrendezésre Nigériában, és azóta kétévente megrendezésre kerül.

**Formátum:**

A torna általában 8 csapat részvételével zajlik, amelyeket két csoportba osztanak. A csoportokból az első két helyezett jut tovább az elődöntőbe, majd a győztesek a döntőben küzdenek meg a bajnoki címért.

**Történelem:**

Nigéria a torna legeredményesebb csapata, ötször szerezte meg a bajnoki címet. Ghána és Elefántcsontpart egyaránt kétszer nyert, míg Szenegál egyszer.

**Jelentőség:**

A WAFU Női Nemzetek Kupája fontos esemény a nyugat-afrikai női labdarúgás fejlődése szempontjából. A torna lehetőséget biztosít a régió csapatainak arra, hogy nemzetközi szinten mérjék össze erejüket, és értékes tapasztalatokat szerezzenek.

**Legutóbbi kiadás:**

A torna legutóbbi kiadását 2022-ben Szenegálban rendezték. Mali nyerte a tornát, miután a döntőben 3-1-re legyőzte Szenegált.