ITF Women Xiamen

Az "ITF Női Xiamen" egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Kínában, Xiamen városában rendeznek. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szankcionálja, és a női ITF World Tennis Tour részét képezi.

**Formátum:**

A torna egyéni és páros versenyeket tartalmaz, és 64 játékos vehet részt az egyéni versenyen. A mérkőzéseket kemény pályán játsszák.

**Díjazás:**

A torna összdíjazása 25 000 amerikai dollár. Az egyéni győztes 3750 amerikai dollárt, míg a páros győztesek 1875 amerikai dollárt kapnak.

**Története:**

Az "ITF Női Xiamen" tornát 2016-ban rendezték meg először. A torna népszerűvé vált a női teniszezők körében, és olyan játékosok szereztek itt győzelmet, mint:

* Zhang Shuai (2016)
* Duan Yingying (2017)
* Han Xinyun (2018)
* Wang Xinyu (2019)

A torna vonzza a legjobb kínai és nemzetközi játékosokat, és lehetőséget biztosít számukra arra, hogy értékes ranglistapontszámokat szerezzenek.