Challenger Meknes Qual

**Challenger Meknes Qual**

A Challenger Meknes Qual egy professzionális tenisztorna, amelyet Marokkóban, Meknes városában rendeznek. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szervezi, és az ATP Challenger Tour része.

**Versenyformátum:**

A tornát 32 egyéni és 16 páros versenyző részvételével rendezik. Az egyéni meccseket két nyert szettig játsszák, míg a páros meccseket egy nyert szettig.

**Díjazás:**

A torna teljes díjazása 37 520 dollár. Az egyéni bajnok 7 200 dollárt, míg a páros bajnokok párosa 3 780 dollárt kap.

**Pontok:**

Az ATP Challenger Tour versenyein való részvétel pontokat eredményez a játékosok számára. Az egyéni bajnok 80 pontot, a döntős 48 pontot, az elődöntősök 29 pontot, a negyeddöntősök 15 pontot, a 16 között kiesők 8 pontot kapnak. A páros bajnokok párosa 40 pontot, a döntősök 24 pontot, az elődöntősök 15 pontot, a negyeddöntősök 8 pontot, a 16 között kiesők 4 pontot kapnak.

**Helyszín:**

A tornát a Centre International de Tennis de Meknesben rendezik, amely egy 15 keménypályás teniszkomplexum.

**Története:**

A Challenger Meknes Qual tornát először 2022-ben rendezték meg. A torna az ATP Challenger Tour naptárának állandó része lett, és a marokkói tenisz fejlődésének fontos eseményévé vált.