WTA Lugano Qual

**WTA Lugano kvalifikáció**

A WTA Lugano kvalifikáció egy professzionális női tenisztorna, amelyet Svájcban, Luganóban rendeznek. A torna a WTA Tour része, és 128 játékosból álló selejtezőből áll, akik közül 8 jut be a főtáblára.

A kvalifikáció formátuma egy kieséses tábla, ahol a játékosok egyetlen mérkőzésen versenyeznek. A győztesek továbbjutnak a következő körbe, míg a vesztesek kiesnek a tornáról.

A kvalifikáció győztesei lehetőséget kapnak arra, hogy a főtáblán szerepeljenek, amelyen a világ legjobb női teniszezői vesznek részt. A torna összdíjazása 250 000 dollár, a győztes pedig 600 WTA ranglistapontot szerez.

A WTA Lugano kvalifikáció egy izgalmas és versenyképes tenisztorna, amely lehetőséget kínál a feltörekvő játékosoknak, hogy a világ legjobb játékosaival versenyezzenek.