Australia Gold Coast Metro League 1

**Ausztrália Aranypart Metro 1. Liga**

Az Ausztrália Aranypart Metro 1. Liga Queensland állam legmagasabb szintű labdarúgó-bajnoksága. Tíz csapat vesz részt a bajnokságban, amely két kört játszik: az egyiket otthon, a másikat idegenben. A bajnokság győztese feljut az Ausztrál Nemzeti Ligába, a második helyezett pedig a rájátszásban vesz részt a feljutásért. A bajnokság utolsó két helyezettje kiesik az Aranypart Premier Ligába.

A bajnokságot 1994-ben alapították, és azóta az Aranyparton a labdarúgás legmagasabb szintű versenye. Az első bajnok az Mudgeeraba Soccer Club volt. A bajnokság legsikeresebb csapata a Southport United, amely ötször nyerte meg a címet.

A bajnokságban számos tehetséges játékos játszott, akik később folytatták karrierjüket az A-Ligában és a Socceroosban. A leghíresebb játékosok közül néhány:

* Mark Schwarzer (Chelsea, Fulham, Middlesbrough)
* Brett Emerton (Blackburn Rovers, Sydney FC)