Challenger Guadalajara MD

**Challenger Guadalajara MD**

A Challenger Guadalajara MD a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által évente megrendezett profi tenisztorna, amelyet kemény borításon játszanak. A tornát 2016-ban alapították, és a Challenger Tour része, amely az ATP Tour után a tenisz második szintje.

**Formátum**

A torna egyetlen kieséses versenyt tartalmaz 32 egyéni és 16 páros játékossal. A mérkőzéseket három nyert szettig játsszák.

**Helyszín**

A tornát a Guadalajara Country Clubban rendezik, Guadalajara központjában, Mexikóban.

**Díjazás**

Az egyéni bajnok 90 ATP-pontot és 10 800 dollár nyereményt kap, míg a páros bajnokok 75 ATP-pontot és 7 200 dollár nyereményt kapnak.

**Története**

2016-ban Noah Rubin nyerte meg az egyéni címet, míg a páros címet James Cerretani és Philipp Oswald nyerte. Azóta a tornát többek között évínyelte Tennys Sandgren, Taro Daniel és Daniel Altmaier.

**Jelentősége**

A Challenger Guadalajara MD fontos esemény a mexikói tenisz számára, mivel lehetőséget ad a hazai játékosoknak, hogy ITF-pontokat gyűjtsenek és nemzetközi tapasztalatot szerezzenek. A torna továbbá segíti a fiatal játékosok fejlődését, és elősegíti a tenisz népszerűsítését Mexikóban.