ITF Egypt F16

**ITF Egypt F16 Tenisztorna**

A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által rendezett ITF Egypt F16 tenisztorna egy Futures-szintű profi teniszverseny, amelyet Egyiptomban rendeznek. A torna általában salakon zajlik, és férfi egyéni és páros mérkőzéseket tartalmaz.

**Története**

Az ITF Egypt F16 tornát először 2017-ben rendezték. Az első tornát Mohamed Safwat egyiptomi játékos nyerte meg, aki a döntőben a francia Antoine Hoangot győzte le.

**Az esemény jellemzői**

Az ITF Egypt F16 tornán általában a világ minden tájáról érkező profi teniszezők vesznek részt. A torna a tehetségek bemutatását és a fiatal játékosok fejlődését szolgálja.

A verseny jellemzően 32 egyéni és 16 páros mérkőzésből áll. A mérkőzéseket egyenes kieséses rendszerben játsszák, a győztesek pedig továbbjutnak a következő fordulóba.

**A díjazás**

Az ITF Egypt F16 torna győztese pénzdíjat, ranglistapontokat és kupát is kap. A torna összdíjazása általában 15 000 dollár.

**Különleges jellemzők**

Az ITF Egypt F16 torna egyedi jellemzője, hogy egyedülálló lehetőségként szolgál az egyiptomi teniszezők számára, hogy nemzetközi versenyeken mérkőzzenek meg. A torna nagy számú nézőt vonz, és segít népszerűsíteni a teniszsportágat Egyiptomban.

**Jelentőség**

Az ITF Egypt F16 torna fontos esemény az egyiptomi tenisz naptárában. A torna segít a hazai játékosoknak, hogy javítsák képességeiket, és további lehetőségeket biztosít a teniszsport népszerűsítésére az országban.