DateRHazai v Vendég-
09/01 13:30 9 CSO Plopeni v Petrolul Ploiesti 0-5
08/26 14:30 9 AFC Progresul Spartac Bucuresti v CS Concordia Chiajna 5-6
08/25 17:00 9 CS Pandurii Lignitul Targu Jiu v ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu 0-1
08/11 14:30 1 CS Carcea v ACSO Filiasi 0-3

A román labdarúgókupa vagy román kupa (hivatalos nevén Cupa României) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Romániában, amelyet először 1933-ban rendeztek meg. A legsikeresebb klub a Steaua București, amely eddig 24 alkalommal hódította el a trófeát.

A román kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a román bajnokság után. A kupa győztese jogán Románia csapatot indíthat az Európa-liga rájátszásában.

**Román Kupa: Az 1934-ben alapított román nemzeti labdarúgókupa**

A Román Kupa (románul: Cupa României) egy évenkénti kieséses labdarúgótorna, amelyet a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) szervez. 1934-ben alapították, és ez a legrégebbi román labdarúgóverseny.

A kupában az összes román klub, beleértve az első és másodosztályú csapatokat is, részt vehet. A verseny kieséses rendszerben zajlik, egyetlen mérkőzéssel minden körben. A döntőt a bukaresti Nemzeti Stadionban rendezik.

A Román Kupa győztese kvalifikálja magát az UEFA Európa Konferencia Liga következő szezonjára. A 2022–23-as szezonban a Sepsi OSK nyerte a kupát.

A Román Kupa a román labdarúgás egyik legrangosabb eseménye, és nagyszerű lehetőséget kínál a kisebb csapatoknak, hogy megmutassák tehetségüket, és felvegyék a versenyt az ország legjobb klubjaival.