09/22 13:00 12 Pilisi LK v Kisvárda FC 0-1
09/22 13:00 12 Gyongye Vasvar Vse v MTE 1904 1-9
09/22 13:00 12 Törökszentmiklósi FC v Budafoki MTE 0-5
09/22 13:00 12 Olajmunkas SE v Sarbogard SE 1-5
09/22 13:00 12 XII Kerulet Svabhegy FC v Kazincbarcikai BSC 0-6
09/22 13:00 12 Sarisapi v Rákosmenti KSK 0-5
09/22 13:00 12 Szarvasi FC v Siklos FC 8-2
09/22 13:00 12 Gyöngyösi AK v Szombathelyi Haladás 0-3
09/22 13:00 12 Erzsébeti SMTK v Győri ETO 1-3
09/22 13:00 12 THSE Szabadkikötő v Tiszakécske FC 0-1
09/22 13:00 12 Taksony SE v Nyiregyhaza FC 0-2
09/22 13:00 12 Urkut SK v Vasas SC 0-1

A magyar labdarúgókupa (korábbi nevei: Magyar Népköztársaság-kupa, Arany Ászok-magyarkupa) a magyar bajnokság után a második legrangosabb hazai versenysorozat. Győztese indulhat az Európa Ligában. A kupát 1909-ben írták ki először, összesen 84 alkalommal rendezték meg, a lebonyolítási formát pedig többször módosították. A legsikeresebb kupacsapat a trófeát 24-szer elhódító Ferencváros. A jelenlegi címvédő a Paks.

A Magyar Kupa egy magyar labdarúgókupa, amelyet a Magyar Labdarúgó Szövetség szervez. Az első kiírást 1909-ben rendezték, és azóta minden évben megrendezik. A kupában az összes magyar labdarúgócsapat részt vehet, a legmagasabb osztálytól az amatőr szintig.

A Magyar Kupa a legrangosabb hazai labdarúgókupa, és a győztes elnyeri a Magyar Kupa trófeát. A győzelemmel egyben kvalifikálható a következő UEFA Európa-liga kiírásba is.

A Magyar Kupa döntőjét általában a Puskás Arénában rendezik, de volt már példa arra, hogy más stadionokban is megrendezték, mint például a Groupama Arénában vagy a Bozsik Stadionban.

A Magyar Kupát eddig a legtöbbször a Ferencváros nyerte meg, 24 alkalommal. A legtöbb gólt a Magyar Kupában Schlosser Imre szerezte, 46 góllal.

A Magyar Kupa egy rangos és népszerű labdarúgótorna Magyarországon. A döntő mindig feszült és izgalmas, és sokan tekintik a magyar labdarúgás egyik legnagyobb eseményének.