08/07 15:00 5 [4] Tobol Kostanay v FK Taraz [2] 3-5
08/07 15:00 5 [3] Ordabasy Shymkent v Kairat Almaty [1] 1-3
08/07 13:00 5 [2] FC Astana v Zhetysu [4] 2-2
08/07 12:00 5 FK Kyzylzhar v FK Kaspyi Aktau 1-3
08/06 15:00 5 [4] FK Aktobe v FK Maktaaral [1] 1-0
08/06 13:00 5 [3] FK Atyrau v FK Aksu [4] 0-0
08/05 15:00 5 [3] Turan Turkistan v Shakhter Karagandy [2] 0-2
08/05 13:00 5 [1] Akzhayik Uralsk v Kaisar Kyzylorda [2] 2-2
07/31 15:00 4 FK Maktaaral v Tobol Kostanay 1-0
07/31 15:00 4 [4] FK Aksu v Kairat Almaty [1] 1-1
07/31 13:00 4 [2] FC Astana v Turan Turkistan [3] 2-1

Wikipedia - Kazak labdarúgókupa

A kazak labdarúgókupa vagy kazak kupa (hivatalos nevén: Қазақстан Кубогы; , magyar átírásban: Kazaksztan Kubogli) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Kazahsztánban, amelyet először 1992-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub a Kajrat FK, amely eddig 8 alkalommal hódította el a trófeát.

A kazak kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a kazak bajnokság után. A kupa győztese jogán Kazahsztán csapatot indíthat az Európa ligában.

A népszerű Kazah kupa egy éves kieséses labdarúgótornát Kazahsztánban, amit a Kazah Labdarúgó-szövetség szervez 1992 óta. Ez a második legfontosabb trófea az országos bajnokság mögött, és a győztes jogot szerez arra, hogy képviselje Kazahsztánt az UEFA Európa-ligában.

A torna minden évben augusztusban kezdődik, és a döntőt májusban rendezik az Asztanában található Asztana Arénában. A mérkőzéseket a kazah bajnokságban szereplő csapatok játsszák, valamint a másodosztályú és harmadosztályú csapatok.

A jelenlegi címvédő az FK Aktobe, aki a 2022-es döntőben 2-1-re legyőzte a Kajrat FK-t.

A Kazah kupa az egyik legfontosabb esemény a kazah labdarúgásban, és nagy érdeklődés övezi. A döntőt általában telt ház előtt rendezik, és a mérkőzéseket élőben közvetíti a televízió.