Battle of the Brits Women

A Battle of the Brits Women egy professzionális tenisztorna, amelyet 2021-ben rendeztek először a National Tennis Centre-ben, Londonban. A verseny a WTA Tour része, és női egyéni és páros versenyt is magában foglal.

A torna 16 egyéni és 8 páros játékost vonultat fel, akik a WTA ranglista alapján kerülnek kiválasztásra. A mérkőzéseket két nyert szettes formátumban játsszák, a döntőben hármas szettes formátumban.

A 2021-es torna győztese Heather Watson volt, aki a döntőben Emma Raducanót győzte le. Harriet Dart és Olivia Nicholls nyerte a páros versenyt.

A Battle of the Brits Women egy nagyszerű lehetőség a brit női teniszezők számára, hogy pontokat szerezzenek a WTA ranglistán, és felkészüljenek a Grand Slam tornákra. A torna szintén szórakoztató esemény a rajongók számára, akik a legjobb brit játékosokat láthatják versenyben.