10/14 13:00 8 Bow Street v Buckley Town 2-3
10/14 13:00 8 Denbigh Town v Flint Town Utd 0-3
10/14 13:00 8 Connah's Quay v Caernarfon 4-1
10/14 13:00 8 Barry Town v Porthcawl Town 6-0
10/14 13:00 8 Aberystwyth v Pontardawe Town 2-1
10/14 13:00 8 Cwmbran Celtic v Penybont 0-3
10/14 13:00 8 Haverfordwest v Baglan Dragons 4-1
10/14 13:00 8 Aberfan Social v Briton Ferry 0-3
10/14 13:00 8 Canton Liberal FC v Cambrian & Clydach 5-4
10/14 13:00 8 Abergavenny Town v Cardiff Airport 1-3

A Walesi labdarúgókupa, hivatalos nevén Cup of Wales egy évenként megrendezett labdarúgókupa-sorozat walesi labdarúgócsapatok részére.

A walesi labdarúgó-szövetség 1878-ban hozta létre a sorozatot. A győztes 1999-ig a KEK-be, majd annak megszűnése után az UEFA-kupába kvalifikálta magát. A kupában a mai napig részt vehetnek a walesi határhoz közeli angol klubok is, de ők nem kvalifikálják magukat semmilyen nemzetközi kupába (az utolsó angol győztes a Hereford United FC volt 1990-ben).

A kupában 1995 óta nem vehetnek részt azok a walesi csapatok, amelyek valamelyik angol bajnokságban indulnak. Ez a szabály jelenleg 5 csapatra vonatkozik, ezek a Cardiff City, Swansea City, Wrexham, Newport County, Merthyr Tydfil.

**Walesi Kupa**

A Walesi Kupa Nagy-Britannia legrangosabb labdarúgó-kupasorozata. 1871-ben alapították, ezzel a világ legrégebbi kupasorozata. A tornán minden szinten szereplő csapat részt vehet, a Premier League-től az amatőr ligákig.

A torna egyenes kieséses rendszerben zajlik, azaz minden mérkőzés győztese továbbjut a következő körbe. A döntőt a londoni Wembley Stadionban rendezik.

A Walesi Kupa a legrangosabb hazai kupa Nagy-Britanniában, és az FA-kupa angol megfelelője. A torna győztese kvalifikálja magát az UEFA Európa Konferencia Ligába.

A Walesi Kupa történetének legsikeresebb csapatai a Manchester United és az Arsenal. A Manchester United 12, az Arsenal pedig 14 alkalommal hódította el a trófeát.