01/11 00:30 - La Union Formosa LDD v Quimsa LDD 80-91
01/11 00:30 - Comunicaciones LDD v Boca Juniors LDD 82-76
01/10 23:00 - Obras LDD v Olimpico LDD 78-51
01/10 00:00 - Riachuelo LDD v Regatas LDD 74-76
01/10 00:00 - Instituto LDD v Atenas LDD 78-79
01/09 01:00 - San Martin LDD v Quimsa LDD 81-70
01/09 00:30 - Penarol LDD v Olimpico LDD 72-71
01/09 00:00 - Hispano Americano LDD v Gimnasia Y Esgrima LDD 49-80
01/09 00:00 - Union Santa Fe LDD v Boca Juniors LDD 55-79
01/09 00:00 - Obera TC LDD v Platense LDD 97-68
01/08 01:00 - Instituto LDD v Obras LDD 86-94
**Liga de Desarrollo Argentina (LDD)**

Az **Argentin Liga de Desarrollo (LDD)** egy argentin kosárlabda bajnokság, amelyet a Federación Argentina de Basquetbol (FAB) irányít. A bajnokságot 2015-ben alapították, és az ország legjobb fiatal kosárlabdázói számára szolgál fejlődési platformként.

**Csapatok**

A LDD-ben 16 csapat vesz részt, amelyek Argentína különböző régióiból származnak. A csapatok többek között a következő klubok farmjai:

A LDD két szakaszból áll:

* **Rendszeres szezon:** A csapatok kétszer találkoznak egymással, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. A legjobb nyolc csapat bejut a rájátszásba.
* **Rájátszás:** A rájátszás egy kieséses rendszer, amelyben a csapatok egyetlen mérkőzésen enfrentálnak egymást. A bajnokságot az a csapat nyeri, amely a döntőben győz.

**Cél**

Az LDD fő célja, hogy segítsen a fiatal argentin kosárlabdázóknak fejlődni és felkészülni a profi karrierre. A bajnokság lehetőséget biztosít a fiatal játékosoknak, hogy magas szintű versenyen mérkőzzenek meg, és tapasztalatokat szerezzenek olyan edzőktől, akik a sportág legjobbjai közé tartoznak.

**Történlem**

Az első LDD-bajnokságot 2015-ben nyerte meg az Instituto de Córdoba. Azóta a San Lorenzo, a Boca Juniors és az Atenas de Córdoba is bajnok lett.

Az LDD egyre népszerűbbé válik Argentínában, és a fiatal argentin kosárlabdázók egyik legfontosabb fejlődési platformjává vált.