02/21 18:00 1 HSG Barnbach/Koflach v Handball Tirol 25-24
02/21 18:00 1 Alpla HC Hard v Fivers WAT Margareten 32-24
02/21 17:30 1 Handball Leoben v HC Linz AG 27-24
02/16 19:00 1 UHK Krems v Fivers WAT Margareten 31-28
02/14 18:00 1 Bregenz Handball v Alpla HC Hard 33-29
02/14 18:00 1 Sportunion St Polten v HC Linz AG 25-26
02/14 17:00 1 Handball Tirol v Handball Leoben 27-21
02/08 16:00 1 Handball Leoben v Sportunion St Polten 27-34
02/07 18:30 1 Fivers WAT Margareten v SG Westwien 28-32
02/07 18:00 1 HC Linz AG v HSG Barnbach/Koflach 31-29
02/06 18:00 1 Alpla HC Hard v UHK Krems 33-20
12/19 18:00 18 UHK Krems v Fivers WAT Margareten 31-40

A HLA (teljes nevén Handball Liga Austria) a legmagasabb osztályú osztrák férfi kézilabda-bajnokság. A bajnokságot 1960 óta rendezik meg, de nagypályán már korábban is volt országos bajnokság. Jelenleg tizenkét csapat játszik a bajnokságban, a legeredményesebb klub a Bregenz Handball, a címvédő az SGH West Wien.

Az Osztrák Kézilabda-bajnokság (németül: Handball Liga Austria, rövidítve: HLA) Ausztria legmagasabb szintű férfi kézilabda-bajnoksága. A bajnokságot az Osztrák Kézilabda-szövetség (Österreichischer Handballbund, rövidítve: ÖHB) írja ki és szervezi.

A bajnokságban 10 csapat vesz részt, amelyek egymás ellen két kört játszanak, vagyis összesen 18 mérkőzést. A bajnokcsapat részt vehet a következő szezonban az EHF Bajnokok Ligájában, a második helyezett csapat az EHF Európa-ligában, míg a harmadik helyezett csapat az EHF Európa-kupában. A bajnokság utolsó helyezettje kiesik a másodosztályú Handball Bundesliga Austriába.

A bajnokság történetének legeredményesebb csapata az SG Handball West Wien, amely 15 alkalommal nyerte meg a bajnokságot. A címvédő a Fivers Margareten csapat, amely a 2021/22-es szezonban szerezte meg első bajnoki címét.