05/27 14:30 1 [2] Comore-szigetek v Seychelle-szigetek [2] 1-1
05/27 12:00 1 Madagaszkár v Mozambik 2-1
07/04 17:30 48 Namíbia v Swaziland 1-0
07/04 15:00 48 Botswana v Dél-Afrika 0-2
07/02 17:30 3 Swaziland v Zimbabwe 1-2

Wikipedia - COSAFA-kupa

A COSAFA-kupa (angolul: COSAFA Cup) egy a COSAFA által kiírt nemzetközi labdarúgótorna Dél-afrikai labdarúgó-válogatottak számára.

A címvédő Namíbia, a legsikeresebb Zambia és Zimbabwe csapata 4 győzelemmel.

**A COSAFA-kupa**

A COSAFA-kupa (Angolul: Council of Southern Africa Football Associations Cup; magyarul: Dél-afrikai Labdarúgó Szövetségek Tanácsának Kupája) egy évente megrendezésre kerülő nemzetközi labdarúgótorna, amelyet a COSAFA, a Dél-afrikai Labdarúgó Szövetségek Tanácsa szervez a Dél-afrikai Fejlesztési Közösség (SADC) tagországai között. A tornát 1997-ben alapították, és a győztes csapat megkapja a COSAFA-kupa trófeát.

A torna rendszere az évek során változott, de általában a részt vevő csapatokat két csoportba osztják, ahonnan az egyes csoportok első két helyezett csapata jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntők győztesei a döntőben találkoznak, ahol kivívják a bajnoki címet.

A COSAFA-kupát a Dél-afrikai Köztársaság nyerte meg a legtöbbször, 13 alkalommal. Más sikeres csapatok közé tartozik Zambia (7 cím) és Zimbabwe (5 cím).

A COSAFA-kupa egy fontos esemény a részt vevő országok számára, mivel lehetőséget biztosít számukra, hogy versenyezzenek a régió legjobb csapataival, és felkészüljenek a nagyobb nemzetközi tornákra, mint például az Afrikai Nemzetek Kupája.