ITF Women Tyler

**ITF Női Tyler**

Az ITF Női Tyler egy professzionális női tenisztorna, amelyet Tylerben, Texasban rendeznek meg. A tornát az International Tennis Federation (ITF) szankcionálja, és a WTA Tour 125K sorozatának része.

**Története:**

Az ITF Női Tylert először 2021-ben rendezték meg. A torna eredetileg egy 60 000 dolláros esemény volt, de 2023-ban 125 000 dollárra emelték a díjazását.

**Formátum:**

A torna 32 egyéni játékost és 16 párost tartalmaz. Az egyéni mérkőzések két nyert szettig tartanak, a páros mérkőzések pedig egy nyert szettig.

**Díjazás:**

A torna győztese 125 WTA ranglistapontot és 16 280 dollárt kap. A döntős 80 pontot és 8130 dollárt kap.

**Nevezetes győztesek:**

* 2023: Astra Sharma
* 2022: Jamie Loeb
* 2021: Usue Maitane Arconada

**Fontos tudnivalók:**

* A torna szabadtéri kemény pályán zajlik.
* A mérkőzéseket a Tyler Tennis and Swim Clubban játsszák.
* A torna része a WTA 125K sorozatnak, amely a WTA Tour alsóbb szintű versenysorozata.
* A torna lehetőséget biztosít a feltörekvő női teniszezőknek, hogy pontokat és pénzt szerezzenek, és előrébb jussanak a ranglistán.