ITF M15 Novi Sad

**ITF M15 Novi Sad**

Az ITF M15 Novi Sad egy profi tenisztorna a férfiak számára. Az esemény az ITF Men's Circuit része, és salakon játsszák. Az első tornát 2020-ban rendezték meg Novi Sadban, Szerbiában.

**Formátum**

Az ITF M15 Novi Sad egy 32 fős főtáblából és egy 16 párosból álló kieséses torna. A főtáblán 32 játékos vesz részt, akik közül 16 közvetlenül a főtáblára jut, 8 játékos pedig a selejtezőn keresztül jut tovább. A párosokban 16 páros vesz részt, akik közül 8 páros közvetlenül a főtáblára jut.

**Díjazás**

A torna győztese 2160 dollárt és 15 ITF-pontot kap. A döntős 1272 dollárt és 8 ITF-pontot kap. Az elődöntősök 750 dollárt és 4 ITF-pontot kapnak. Az azokban a körökben kiesett játékosok is pénzjutalmat kapnak.

**Előzmények**

A torna első győztese a horvát Nino Serdarusic volt, aki a döntőben legyőzte a szerb Miljan Zekicot. A második tornát a szerb Nikola Milojevic nyerte, aki a döntőben legyőzte honfitársát, Ilija Vucicot.

**2023-as esemény**

Az ITF M15 Novi Sad 2023-as eseményét július 31. és augusztus 6. között rendezik meg. A torna összes mérkőzését a Novi Sad Teniszklubban játsszák.