WTA Moscow Qual

**WTA moszkvai selejtező**

A WTA moszkvai selejtezője a női tenisztorna WTA 125K sorozatának része. A torna 2023. december 11. és 17. között kerül megrendezésre Moszkvában, Oroszországban. A selejtezőt a Nyitki Tennis Centre fedett kemény pályáin játsszák.

A torna összesen 32 egyéni játékosnak és 16 páros csapatnak ad otthont. A selejtezőben nyolc játékos küzd meg a főtáblára jutásért. A főtáblára az egyéni selejtező győztese és a vesztes döntős jut tovább.

A torna összdíjazása 125 000 dollár. Az egyéni győztes 15 000 dollárt, míg a páros győztesei 8000 dollárt kapnak.

A WTA moszkvai kvalifikáció fontos esemény a WTA 125K sorozatban. Ez lehetőséget ad a ranglistán alacsonyabban rangsorolt játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek, és feljebb jussanak a ranglistán. A torna emellett felkészülési lehetőséget is nyújt a játékosoknak a nagyobb WTA tornákra.