Challenger Sao Paulo

**Challenger São Paulo**

A Challenger São Paulo egy tenisztorna, amelyet Brazíliában, São Paulo városában rendeznek. A torna az ATP Challenger Tour része, amely az ATP World Tour után az egyik legmagasabb szintű professzionális tenisztorna.

A Challenger São Paulo tornát 2001-ben alapították, és minden évben salakon rendezik. A torna egyéni és páros versenyekből áll férfiak számára. Az egyéni győztes 80 ATP-pontot kap, míg a páros győztesek 40 pontot szereznek.

A torna leghíresebb győztesei közé tartozik Thomaz Bellucci, Nicolás Kicker és Thiago Monteiro.

A Challenger São Paulo egy népszerű esemény a teniszrajongók körében, és gyakran szerepelnek rajta Brazília legjobb teniszezői. A torna kiváló alkalom a fiatal játékosok számára, hogy megmutassák tehetségüket, és értékes ATP-pontokat szerezzenek.