ITF Women Cucuta

**ITF Női Cucuta**

Az **ITF Női Cucuta** egy professzionális női tenisztorna, amelyet Kolumbiában, Cúcutában rendeznek. Az ITF Women's World Tennis Tour része, és a salakos pályán játszott 25 000 dolláros tornák közé tartozik.

**Történelem**

Az ITF Női Cucutát először 2019-ben rendezték meg. Az első bajnok a svájci Leonie Küng volt, aki a döntőben legyőzte a kolumbiai María Camila Osorio Serranót.

**Formátum**

A torna 32 egyéni és 16 páros résztvevőt tartalmaz. Az egyéni mérkőzéseket kieséses rendszerben, míg a páros mérkőzéseket egyenes kieséses rendszerben játsszák.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 25 000 dollár. A győztes 3900 dollárt, míg a döntős 2322 dollárt kap.

**Jelentőség**

Az ITF Női Cucuta fontos esemény az ITF Women's World Tennis Tour naptárában. A torna lehetőséget nyújt a feltörekvő női teniszezőknek, hogy megszerezzék ranglistapontjaikat és tapasztalatot szerezzenek a profi szinten. A torna emellett segít a kolumbiai tenisz fejlődésében, mivel lehetőséget ad a helyi játékosoknak, hogy hazai közönség előtt versenyezzenek.