WTA Valencia

A WTA Valencia egy rangos női tenisztorna, amelyet Spanyolországban, Valenciában rendeznek meg. A verseny a WTA 125 sorozat része, és kemény pályán játsszák.

A tornán egyéni és páros versenyeket is rendeznek. Az egyéni verseny főtábláján 32 játékos vesz részt, míg a selejtezőkön további 16 játékos indul. A páros verseny főtábláján 16 páros szerepel.

A WTA Valencia első győztese 2021-ben a svájci Viktorija Golubic volt. A páros versenyt az indonéz Aldila Sutjiadi és az amerikai Miyu Kato páros nyerte.

A torna a valenciai Teniszakadémia fedett pályáin kerül megrendezésre. A létesítmény 10 teniszpályával, köztük egy központi pályával rendelkezik, amely 1500 néző befogadására alkalmas.

A WTA Valencia egy nagyszerű lehetőség a tenisztehetségek bemutatására és a WTA ranglistán való előrelépésre. A torna vonzza a világ legjobb női teniszezőit, és izgalmas mérkőzéseket kínál a teniszrajongóknak.