Challenger Olbia

**Challenger Olbia**

A Challenger Olbia egy professzionális tenisztorna, amelyet Olaszországban, Szardínián, Olbiában rendeznek meg. Az ATP Challenger Tour része, amely az ATP Tour hivatalos fejlődési ága.

**Történelem**

A tornát először 2021-ben rendezték meg, és Matteo Gigante nyerte meg. A második tornát 2022-ben rendezték meg, és az olasz Matteo Arnaldi diadalmaskodott.

**Helyszín**

A torna helyszíne az Olbia Tennis Academy, egy modern teniszkomplexum, amely 16 salakos pályával rendelkezik.

**Formátum**

A Challenger Olbia 32 egyéni résztvevővel és 16 páros csapattal zajlik. Az egyéni verseny kieséses rendszerű, a döntőt három szettben játsszák. A páros verseny egyenes kieséses rendszerű, a döntőt két szettben játsszák.

**Rangsorolási pontok**

A Challenger Olbia győztese 80 ATP rangsorolási pontot kap, a második helyezett 50 pontot. A páros győztese 40 ATP rangsorolási pontot kap, a második helyezett 20 pontot.

**Résztvevők**

A Challenger Olbia mezőnyében rendszeresen szerepelnek feltörekvő tehetségek, valamint tapasztalt játékosok, akik az ATP rangsorában is magasabbra törekszenek. A korábbi résztvevők közé tartozik Marco Cecchinato, Elias Ymer és Stefano Travaglia.

**Díjazás**

A Challenger Olbia összdíjazása 45 730 euró, amelyből 7160 euró a győztes egyéni versenyzőnek jár.