ITF W40 Funchal

**ITF W40 Funchal**

Az ITF W40 Funchal egy női nemzetközi tenisztorna, amelyet minden év novemberében rendeznek meg a portugál Funchalban. A tornát az International Tennis Federation (ITF) szervezi, és a WTA 125K sorozat része.

A torna egyetlen mérkőzésből áll, amelyet kemény pályán játszanak. A versenyen 32 egyéni és 16 páros játékos vesz részt. Az egyéni győztes 40 ponttal, míg a páros győztes 20 ponttal lesz gazdagabb a WTA ranglistán.

Az ITF W40 Funchal vonzza a világ legjobb női játékosait, és kiváló lehetőség számukra, hogy pontokat szerezzenek, és feljussanak a ranglistán. A torna jó lehetőség a helyi tehetségek számára is, hogy megméressék magukat a nemzetközi ellenfelekkel.

A 2022-es ITF W40 Funchal győztese a belga Maryna Zanevska volt, aki a döntőben legyőzte a portugál Francisca Jorge-t.