WABA Championship

**WABA Bajnokság**

A WABA Bajnokság a világ legnagyobb női kosárlabda eseménye, amelyet a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) rendez. A bajnokságot két évente rendezik meg, és a világ legjobb női kosárlabdacsapatát koronázza meg.

A WABA Bajnokság először 1953-ban került megrendezésre, akkor még Nemzetközi Kosárlabda Bajnokság néven. Az első bajnokságot Chile nyerte. Azóta a bajnokságot 18 alkalommal rendezték meg, és az Egyesült Államok a legtöbb címet nyerte, 11 alkalommal.

A WABA Bajnokság 16 csapatból áll, amelyek a Föld minden tájáról érkeznek. A csapatokat négy csoportba osztják, és mindegyik csoportban körmérkőzést játszanak. A csoportkör első két helyezettje az egyenes kieséses szakaszba jut.

Az egyenes kieséses szakasz negyeddöntőkkel, elődöntőkkel és döntővel zajlik. A győztes csapat elnyeri a WABA Bajnokság trófeáját, és a világ legjobb női kosárlabdacsapatának titulust.

A WABA Bajnokság egy csodálatos esemény, amely a világ legjobb női kosárlabdázóit vonzza össze. A bajnokság lehetőséget nyújt a csapatoknak, hogy megmérkőzzenek a világon a legjobbakkal, és felállítsák a legjobb kosárlabdajátékukat.