ITF W75 Maribor

**ITF W75 Maribor**

Az ITF W75 Maribor egy női teniszverseny, amely évente kerül megrendezésre Mariborban, Szlovéniában. A versenyt az Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szervezi, és része a női ITF World Tennis Tournak.

A torna 2020-ban debütált, és 50 000 dollár összdíjazással rendelkezik. Az esemény kemény pályán zajlik, és két versenyszámból áll: egyes és páros. A egyesben 32 játékos vesz részt a főtáblán, míg a párosban 16 páros.

A torna az eddigi rövid története során számos feltörekvő teniszezőnek adott lehetőséget tehetségének bemutatására. A korábbi győztesek közé tartozik Panna Udvardy, Joanne Züger és Iga Swiatek, aki később a Grand Slam-győztes lett.

Az ITF W75 Maribor egy fontos esemény a női tenisz naptárában, és szilárd alapot biztosít a játékosok számára karrierjük fejlesztéséhez. A torna izgalmas teniszakciót, feltörekvő tehetségeket és versenyképes környezetet kínál a szurkolóknak.