Challenger Kyoto MD

**Challenger Kyoto MD**

A Challenger Kyoto MD egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Japánban, Kiotóban rendeznek meg. Az ATP Challenger Tour része, és salakon játsszák. A torna 2023-ban debütált, és az első kiadását augusztusban rendezték meg.

**A torna története**

A Challenger Kyoto MD-t a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) hozta létre azzal a céllal, hogy lehetőséget biztosítson a feltörekvő teniszezőknek, hogy pontokat szerezzenek az ATP-ranglistán. A torna az első challenger szintű torna Kiotóban, és a Kansai régióban rendezett legmagasabb szintű teniszverseny.

**A torna formátuma**

A Challenger Kyoto MD egy egyenes kieséses torna 32 egyéni és 16 páros versenyzővel. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettig, a páros mérkőzéseket pedig egy nyert szettig játsszák.

**A torna helyszíne**

A Challenger Kyoto MD-t a Kitano Tenisu Centerben rendezik Kiotó városában. A létesítmény négy salakos pálya és egy központi pálya ad otthont.

**A torna díjazása**

A Challenger Kyoto MD összdíjazása 50 000 dollár. A győztes 80 ATP-pontot és 7200 dollárt kap.

**Figyelemre méltó győztesek**

Az első Challenger Kyoto MD-tornát a japán Uchijama Kacuki nyerte meg, aki a döntőben legyőzte az amerikai Emilio Nava-t.