Challenger Francavilla

**Challenger Francavilla**

A Challenger Francavilla egy férfi profi tenisztorna, amelyet minden év szeptemberében rendeznek meg Francavillában, Olaszországban. A torna az ATP Challenger Tour része, és a salakon játsszák.

A Challenger Francavillát először 2010-ben rendezték meg, és azóta is rendszeres esemény az ATP Challenger Tour naptárában. A torna összdíjazása 44 820 euró, és a győztes 80 ATP-pontot szerez.

Az egyéni bajnoki címet a legtöbbször, három alkalommal Andreas Seppi nyerte el. A páros bajnoki címet pedig a Marco Cecchinato és Dustin Brown páros szerezte meg kétszer.

A Challenger Francavilla egy népszerű esemény a teniszrajongók körében, és kiváló platform a feltörekvő játékosok számára, hogy értékes ATP-pontokat szerezzenek.