Nemzetközi mérkőzés 06/08 21:30 - Egyesült Államok vs Kolumbia - View
Nemzetközi mérkőzés 06/13 00:00 - Egyesült Államok vs Brazília - View
Copa America 06/23 22:00 1 Egyesült Államok vs Bolívia - View
Copa America 06/27 22:00 2 Panama vs Egyesült Államok - View
Copa America 07/02 01:00 3 Egyesült Államok vs Uruguay - View

Results

CONCACAF Nemzetek Ligája 03/25 01:15 1 Egyesült Államok v Mexikó W 2-0
CONCACAF Nemzetek Ligája 03/21 23:00 2 Egyesült Államok v Jamaica W 3-1
Nemzetközi mérkőzés 01/20 20:00 - Egyesült Államok v Szlovénia L 0-1
CONCACAF Nemzetek Ligája 11/21 00:00 3 Trinidad és Tobago v Egyesült Államok L 2-1
CONCACAF Nemzetek Ligája 11/17 02:00 3 Egyesült Államok v Trinidad és Tobago W 3-0
Nemzetközi mérkőzés 10/18 00:30 - Egyesült Államok v Ghána W 4-0
Nemzetközi mérkőzés 10/14 19:00 - Egyesült Államok v Németország L 1-3
Nemzetközi mérkőzés 09/13 00:30 - Egyesült Államok v Omán W 4-0
Nemzetközi mérkőzés 09/09 21:30 - Egyesült Államok v Üzbegisztán W 3-0
CONCACAF Gold Cup 07/12 23:30 2 Egyesült Államok v Panama L 5-6
CONCACAF Gold Cup 07/09 23:30 3 [1] Egyesült Államok v Kanada [2] W 5-4
CONCACAF Gold Cup 07/02 23:00 3 [1] Egyesült Államok v Trinidad és Tobago [3] W 6-0

Failed to score 2 2 0

Az amerikai labdarúgó-válogatott az Amerikai Egyesült Államok nemzeti labdarúgócsapata, amelyet az amerikai labdarúgó-szövetség (angolul: United States Soccer Federation) irányít. A szövetséget 1913-ban alapították és még ugyanebben az évben felvételt nyert a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségbe is.

Az amerikai labdarúgó-válogatott Észak- és Közép-Amerika legeredményesebb csapata. A világranglistán tartósan a legjobb helyezést foglalja el a térség válogatottjai közül, emellett eredményeit tekintve is a legsikeresebb.

A labdarúgó-világbajnokságokon eddig tíz alkalommal szerepelt. Legjobb eredménye egy harmadik helyezés volt, amelyet az első, 1930-as tornán sikerült elérnie. Ezt követően a csapat számára legtöbbször már a csoportkör után véget ért a küzdelem. A labdarúgó-világbajnokságok során eddig egy ízben, 1994-ben szerepelhetett rendezőként. Ekkor a nyolcaddöntőig jutott el. Az 1998-as labdarúgó-világbajnokságon az abszolút utolsó helyen végzett, 2002-ben azonban egészen a negyeddöntőig jutott. 2006-ban az előzetesen „halálcsoportnak” nevezett négyesből nem sikerült továbbjutnia és a csoport utolsó helyén végzett, mindössze egy szerzett ponttal.

A térség válogatottjai számára megrendezett CONCACAF-aranykupában az amerikai nemzeti tizenegy a második legsikeresebb csapat. Mindössze egy alkalommal, 2000-ben nem szerzett érmet, ekkor a negyeddöntőben kiesett. Ezenkívül azonban négyszeres kupagyőztes, háromszoros ezüst- és kétszeres bronzérmes volt a csapat. Az 1991 előtt rendezett, CONCACAF-bajnokság néven futó tornákat is beleértve a legtöbb győzelmet a mexikói labdarúgó-válogatott szerezte az amerikai előtt.

A Copa América küzdelmeire eddig négyszer kapott meghívást, először 1993-ban. Legjobb eredménye eddig egy negyedik helyezés volt 1995-ben. 1997-től kezdődően a csapatot minden tornára meghívják, mivel azonban ez legtöbbször egybeesik a bajnokság mérkőzéseivel, azóta mindössze egy tornán vett részt.

A konföderációs kupán rendkívül jól szerepel az amerikai labdarúgó-válogatott és eddig itt érte el a legnagyobb nemzetközi sikereit is felnőtt szinten. 1992-ben, az első tornán, amelynek még csak négy résztvevője volt, az amerikai válogatott bronzérmet szerzett. Ezt 1999-ben megismételte. 2009-ben pedig egészen a döntőig jutott. A csoportmérkőzések után a továbbjutáshoz némi szerencsére is szüksége volt, azonban az egyenes kieséses szakaszban már semmi sem emlékeztetett a csoportkörben elszenvedett két háromgólos vereségre. A csapat az elődöntőben az Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatottat búcsúztatta. A döntőben pedig a brazil labdarúgó-válogatott volt az ellenfele. Az első félidő végére kétgólos előnyhöz jutott az amerikai válogatott. A második félidőben azonban a brazilok előbb kiegyenlítettek, majd megfordították a mérkőzés állását és így végül ők nyerték meg a tornát.

Az amerikaiak legnagyobb riválisa a mexikói labdarúgó-válogatott. A mexikóiakkal szemben egészen az 1990-es évekig szinte teljesen esélytelen volt a csapat. Addig egy-egy győzelemtől, illetve döntetlentől eltekintve a mexikóiak többnyire súlyos vereséget mértek az amerikai labdarúgó-válogatottra. Azóta viszont az amerikai csapat számít Észak- és Közép-Amerika legerősebb válogatottjának.

A válogatott gólrekordere Landon Donovan, aki pályafutása során összesen 57 gólt szerzett. A legtöbb mérkőzésen pedig Cobi Jones (164) lépett pályára, aki 1992 és 2004 között szerepelt a nemzeti csapatban. 2009 júliusáig az amerikai válogatottban tizenegy olyan játékos szerepelt, aki száznál is több alkalommal lépett pályára a csapat színeiben.