Nemzetközi mérkőzés 03/28 16:00 1 Észtország v Horvátország L 3-0
Európa - világbajnoki selejtezők 03/24 19:45 5 [1] Horvátország v Ukrajna [2] W 1-0
Nemzetközi mérkőzés 01/14 07:35 1 China v Horvátország L 5-4
Nemzetközi mérkőzés 01/11 11:35 1 Chile v Horvátország L 5-2
Nemzetközi mérkőzés 11/15 20:00 1 Észak-Írország v Horvátország W 0-3
Európa - világbajnoki selejtezők 11/12 17:00 4 [1] Horvátország v Izland [2] W 2-0
Európa - világbajnoki selejtezők 10/09 16:00 3 Finnország v Horvátország W 0-1
Európa - világbajnoki selejtezők 10/06 18:45 2 [1] Koszovó v Horvátország [1] W 0-6
Euro 2024 - selejtezők 09/09 18:45 1 Horvátország v Málta W 2-0

A horvát labdarúgó-válogatott Horvátország nemzeti csapata, amelyet a horvát labdarúgó-szövetség (horvátul: Hrvatski nogometni savez) irányít. A jelenlegi horvát válogatott 1990-ben, röviddel azelőtt alakult meg, hogy Horvátország kinyilvánította a Jugoszláviától való függetlenségét.

Az 1998-as világbajnokságon a harmadik helyet szerezték meg, miután Hollandiát 2–1-re legyőzték a bronzmérkőzésen, Davor Šuker 6 góljával pedig a gólkirályi címet hódította el. A 2018-as világbajnokságon a döntőig jutottak, ahol Franciaországtól kaptak ki 4–2-re. A 2022-es világbajnokságon az elődöntőben Marokkót győzték le 2-1-re, így a horvát labdarúgó-válogatott történetének második világbajnoki bronzérmét szerezte meg. Európa-bajnokságra először 1996-ban sikerült kijutniuk. Legjobb eredményük a negyeddöntőbe jutás volt: 1996-ban és 2008-ban.

Hazai mérkőzéseiknek általában a zágrábi Maksimir Stadion ad otthont.

A horvát labdarúgó-válogatott Horvátországot képviseli a nemzetközi labdarúgó-mérkőzéseken, és a Horvát Labdarúgó-szövetség (HNS) irányítja. A csapat 1998 óta tagja a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségnek (FIFA), 1993 óta pedig az Európai Labdarúgó-szövetségnek (UEFA). A horvát csapat eddigi legnagyobb sikerét a 2018-as világbajnokságon érte el, ahol második lett. Ezenkívül háromszor jutott be az Európa-bajnokság negyeddöntőjébe, 1996-ban, 2008-ban és 2012-ben. A horvát csapat hazai stadionja a zágrábi Maksimir Stadion.