Leagues Cup 07/29 02:30 1 Leon v Portland Timbers - View
Leagues Cup 08/06 01:00 3 Leon v Colorado Rapids - View

Wikipedia - Club León

A Club León egy mexikói labdarúgócsapat, amely jelenleg az első osztályú bajnokságban szerepel. Otthona a Guanajuato államban található nagyváros, León de los Aldama. A csapat 8-szoros bajnok és 5-szörös kupagyőztes.

A Club León egy mexikói professzionális labdarúgócsapat, amelynek székhelye Leónban, Guanajuato államban található. A csapat az első osztályú mexikói labdarúgó-bajnokságban (Liga MX) játszik.

A Club León-t 1943. szeptember 30-án alapították. A csapat a nevét a város nevének spanyol fordításáról kapta, amely "oroszlán". A León stadionja az Estadio León, amely 31 297 férőhellyel rendelkezik.

A León a mexikói labdarúgás egyik legsikeresebb csapata. A klub nyolc alkalommal nyerte meg a bajnokságot, és ezzel a harmadik helyen áll az örökranglistán. A León emellett ötször nyerte meg a mexikói kupát.

A León a CONCACAF Bajnokok Ligájában is sikeres volt. A csapat három alkalommal nyerte meg a bajnokságot, és ezzel a mexikói csapatok között a második helyen áll.

A León játékosai között szerepeltek olyan híres nevek, mint Carlos Braun, Tomás Boy, Efraín Flores, Ignacio Ambriz és Rafael Márquez. A csapat jelenlegi edzője Ignacio Ambriz.