Olasz Serie A 05/05 16:00 35 AC Milan v Genoa - View
Olasz Serie A 05/11 18:45 36 AC Milan v Cagliari - View
Olasz Serie A 05/18 16:30 37 Torino v AC Milan - View
Olasz Serie A 05/25 16:30 38 AC Milan v Salernitana - View
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 07/27 22:00 - Man City v AC Milan - View

Wikipedia - AC Milan

Az Associazione Calcio Milan (rövidítve AC Milan vagy egyszerűen Milan) olasz labdarúgócsapat Milánóban, Lombardiában. 1899-ben alapították, és fennállása óta szinte minden idényét az olasz futball élvonalában, a Serie A-ban töltötte. A világ egyik legjelentősebb labdarúgóklubja. Eddig összesen 47 trófeát nyert a csapat, közte 19 bajnoki címet és 7 Bajnokok Ligáját. A klub eddig[mikor?] minden más csapatnál több, 5 alkalommal nyert Európai szuperkupát, és 4 alkalommal pedig interkontinentális kupát. A címek között szerepel még 2 KEK, valamint 5 olasz kupa és 7 olasz szuperkupa. 18 nemzetközi trófeájával a világ egyik legeredményesebb klubja.[forrás?]

Olaszországban a Juventus után a Milan rendelkezik a legnagyobb szurkolótáborral és világszerte is több tízmillióan szurkolnak a csapatnak. A 2019–2020-as szezonban a hatodik helyen végzett és ezzel Európa-liga indulási jogot szerzett.

Milánóban, a San Siro stadionban játsszák hazai mérkőzéseiket. A csapat Olaszországban több másik klubbal is rivalizál, főként a városi versenytárs Interrel. Kettőjük mérkőzését „derby della Madonnina”-nak hívják, és fokozott érdeklődés kíséri. A Milan alapító tagja volt a már azóta megszűnt G–14-nek, amely Európa 14 (2002-től 18) legbefolyásosabb labdarúgóklubját foglalja magában.

Az AC Milan egy olasz labdarúgóklub, amelynek székhelye Milánóban található. A klubot 1899-ben alapították, és 19 olasz bajnoki címet, 5 Olasz Kupát és 7 Bajnokok Ligáját nyert.

Az AC Milan az olasz labdarúgás egyik legsikeresebb és legelismertebb klubja. Otthoni mérkőzéseit a San Siro stadionban játssza, amelyet az Internazionale csapatával közösen használ.

A klubnak számos híres játékosa volt az évek során, többek között Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco Van Basten, Ruud Gullit és Kaká. Jelenlegi edzője Stefano Pioli.