A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Magyarország 19 éven aluli labdarúgó-válogatottja, melyet a Magyar Labdarúgó-szövetség irányít. Ezen korosztály magyar válogatottja még az UEFA előtti ifjúsági európai csapatoknak megrendezett tornáját 1953-ban nyerte meg először. 1960-ban már az UEFA égisze alatt megrendezett tornán szereztek aranyérmet, miután a román válogatottat győzték le 2–1 arányban. Ezt a bravúrt 1960-ban is sikerült megismételni. Az 1976-os döntőben a Szovjetunió válogatottja ellen 1–0-s vereséget szenvedett a csapat, azonban 1984-ben Moszkvában a döntetlennel végződő finálé után a büntetőpárbajban 3–2-es végeredménnyel már a negyedik aranyérmét vehette át a magyar korosztályos válogatott. 1990-ben és 1992-ben a csapat a negyeddöntőig jutott, míg 1993-ban, 1995-ben, 1996-ban és 1997-ben csak a csoportkörökig sikerült eljutniuk.