04/02 01:00 - Ferro LDD v Penarol LDD 62-82
04/02 00:30 - Comunicaciones LDD v Obras LDD 83-77
04/02 00:30 - Regatas LDD v Obera TC LDD 98-95
04/02 00:00 - Atenas LDD v Olimpico LDD 70-75
04/01 22:30 - Boca Juniors LDD v San Lorenzo LDD 98-86
04/01 01:00 - San Martin LDD v Riachuelo LDD 87-62
03/31 23:30 - Gimnasia Comodoro Rivadavia LDD v Quimsa LDD 72-100
03/31 01:00 - Hispano Americano LDD v Penarol LDD 51-87
03/31 00:00 - Union Santa Fe LDD v Obras LDD 71-78
03/30 23:00 - Boca Juniors LDD v La Union Formosa LDD 80-72
03/30 00:30 - Regatas LDD v Riachuelo LDD 101-73
**Liga de Desarrollo Argentina (LDD)**

Az **Argentin Liga de Desarrollo (LDD)** egy argentin kosárlabda bajnokság, amelyet a Federación Argentina de Basquetbol (FAB) irányít. A bajnokságot 2015-ben alapították, és az ország legjobb fiatal kosárlabdázói számára szolgál fejlődési platformként.

**Csapatok**

A LDD-ben 16 csapat vesz részt, amelyek Argentína különböző régióiból származnak. A csapatok többek között a következő klubok farmjai:

A LDD két szakaszból áll:

* **Rendszeres szezon:** A csapatok kétszer találkoznak egymással, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. A legjobb nyolc csapat bejut a rájátszásba.
* **Rájátszás:** A rájátszás egy kieséses rendszer, amelyben a csapatok egyetlen mérkőzésen enfrentálnak egymást. A bajnokságot az a csapat nyeri, amely a döntőben győz.

**Cél**

Az LDD fő célja, hogy segítsen a fiatal argentin kosárlabdázóknak fejlődni és felkészülni a profi karrierre. A bajnokság lehetőséget biztosít a fiatal játékosoknak, hogy magas szintű versenyen mérkőzzenek meg, és tapasztalatokat szerezzenek olyan edzőktől, akik a sportág legjobbjai közé tartoznak.

**Történlem**

Az első LDD-bajnokságot 2015-ben nyerte meg az Instituto de Córdoba. Azóta a San Lorenzo, a Boca Juniors és az Atenas de Córdoba is bajnok lett.

Az LDD egyre népszerűbbé válik Argentínában, és a fiatal argentin kosárlabdázók egyik legfontosabb fejlődési platformjává vált.