03/23 00:30 - Regatas LDD v Ferro LDD 91-71
03/23 00:30 - San Lorenzo LDD v Comunicaciones LDD 65-82
03/22 00:30 - Penarol LDD v Gimnasia Comodoro Rivadavia LDD 92-71
03/21 01:00 - San Martin LDD v Argentino LDD 86-60
03/21 00:00 - Instituto LDD v Obera TC LDD 92-87
03/21 00:00 - Atenas LDD v Union Santa Fe LDD 97-93
03/20 23:00 - Boca Juniors LDD v Comunicaciones LDD 88-46
03/19 14:00 - Olimpico LDD v Platense LDD 82-72
03/19 01:00 - San Martin LDD v San Lorenzo LDD 83-77
03/19 01:00 - Riachuelo LDD v Union Santa Fe LDD 79-95
03/19 00:30 - Regatas LDD v Argentino LDD 82-64
**Liga de Desarrollo Argentina (LDD)**

Az **Argentin Liga de Desarrollo (LDD)** egy argentin kosárlabda bajnokság, amelyet a Federación Argentina de Basquetbol (FAB) irányít. A bajnokságot 2015-ben alapították, és az ország legjobb fiatal kosárlabdázói számára szolgál fejlődési platformként.

**Csapatok**

A LDD-ben 16 csapat vesz részt, amelyek Argentína különböző régióiból származnak. A csapatok többek között a következő klubok farmjai:

A LDD két szakaszból áll:

* **Rendszeres szezon:** A csapatok kétszer találkoznak egymással, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. A legjobb nyolc csapat bejut a rájátszásba.
* **Rájátszás:** A rájátszás egy kieséses rendszer, amelyben a csapatok egyetlen mérkőzésen enfrentálnak egymást. A bajnokságot az a csapat nyeri, amely a döntőben győz.

**Cél**

Az LDD fő célja, hogy segítsen a fiatal argentin kosárlabdázóknak fejlődni és felkészülni a profi karrierre. A bajnokság lehetőséget biztosít a fiatal játékosoknak, hogy magas szintű versenyen mérkőzzenek meg, és tapasztalatokat szerezzenek olyan edzőktől, akik a sportág legjobbjai közé tartoznak.

**Történlem**

Az első LDD-bajnokságot 2015-ben nyerte meg az Instituto de Córdoba. Azóta a San Lorenzo, a Boca Juniors és az Atenas de Córdoba is bajnok lett.

Az LDD egyre népszerűbbé válik Argentínában, és a fiatal argentin kosárlabdázók egyik legfontosabb fejlődési platformjává vált.