12/08 17:00 16 Fivers WAT Margareten v HSG Barnbach/Koflach 35-27
12/05 18:00 15 HC Bruck v Fivers WAT Margareten 28-35
12/05 18:00 15 UHK Krems v Alpla HC Hard 25-22
12/05 18:00 15 SG Westwien v Handball Tirol 20-21
12/05 18:00 15 HC Linz AG v HSG Barnbach/Koflach 34-29
12/04 18:45 15 Bregenz Handball v Handball Leoben 36-21
11/28 19:20 14 HSG Barnbach/Koflach v HC Bruck 21-24
11/28 18:00 14 Handball Leoben v SG Westwien 34-30
11/28 17:00 14 Handball Tirol v HC Linz AG 39-23
11/27 19:30 14 Fivers WAT Margareten v UHK Krems 34-27
11/25 18:00 14 Alpla HC Hard v Bregenz Handball 22-23
11/21 18:00 13 HC Bruck v HC Linz AG 35-35

A HLA (teljes nevén Handball Liga Austria) a legmagasabb osztályú osztrák férfi kézilabda-bajnokság. A bajnokságot 1960 óta rendezik meg, de nagypályán már korábban is volt országos bajnokság. Jelenleg tizenkét csapat játszik a bajnokságban, a legeredményesebb klub a Bregenz Handball, a címvédő az SGH West Wien.

Az Osztrák Kézilabda-bajnokság (németül: Handball Liga Austria, rövidítve: HLA) Ausztria legmagasabb szintű férfi kézilabda-bajnoksága. A bajnokságot az Osztrák Kézilabda-szövetség (Österreichischer Handballbund, rövidítve: ÖHB) írja ki és szervezi.

A bajnokságban 10 csapat vesz részt, amelyek egymás ellen két kört játszanak, vagyis összesen 18 mérkőzést. A bajnokcsapat részt vehet a következő szezonban az EHF Bajnokok Ligájában, a második helyezett csapat az EHF Európa-ligában, míg a harmadik helyezett csapat az EHF Európa-kupában. A bajnokság utolsó helyezettje kiesik a másodosztályú Handball Bundesliga Austriába.

A bajnokság történetének legeredményesebb csapata az SG Handball West Wien, amely 15 alkalommal nyerte meg a bajnokságot. A címvédő a Fivers Margareten csapat, amely a 2021/22-es szezonban szerezte meg első bajnoki címét.