EHF-kupa

EHF-kupa kézilabda-torna

Az EHF-kupa egy az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) által szervezett nemzetközi kézilabda-torna, amelyet férfi és női csapatok számára is megrendeznek. A tornát először 1981-ben rendezték meg, és eredetileg Kupagyőztesek Európa Kupájaként (KEK) volt ismert. 1993-ban a torna nevét EHF-kupára változtatták.

A tornán az Európa-kupákban nem szereplő országok csapatai vesznek részt. A csapatok előbb selejtezőket játszanak, majd a nyertesek a csoportkörbe jutnak. A csoportkör után egyenes kieséses szakasz következik, amelynek végén a legjobb két csapat jut a döntőbe.

A férfi EHF-kupa döntőjét hagyományosan májusban rendezik, míg a női EHF-kupa döntőjét áprilisban. A torna győztese kvalifikálja magát az Európa-ligába, a második helyezett pedig az Európa-kupába.

Az EHF-kupa az egyik legrangosabb kézilabda-torna Európában, és számos nagy klub nyerte meg a múltban. A legnépszerűbb győztesek közé tartozik a Barcelona, a Veszprém, a Flensburg és a Magdeburg.