Belarus Cup

A Belarusz Kupa egy évente megrendezésre kerülő kosárlabda kupaverseny, amelyen a belarusz első osztályú és másodosztályú csapatai vesznek részt. A tornát először 1992-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezi a Belarusz Kosárlabda Szövetség. A torna győztese kvalifikálhat az Eurokupára vagy a FIBA Europe Cupra.

A Belarusz Kupa egy kieséses torna, amelyen az első fordulóban a másodosztályú csapatok játszanak egymással. A második fordulóban az első osztályú csapatok belépnek a tornába, és a kieséses szakaszban folytatják a versenyt. A döntőt általában Minszkben, a Falcon Club Arénában rendezik meg.

A Belarusz Kupa történetének legeredményesebb csapata a Cmoki-Minsk, amely eddig 13 alkalommal nyerte meg a tornát. A címvédő a Borisfen Mogilev, amely a 2022-es döntőben legyőzte a Cmoki-Minsket.