UEFA Európa Liga 10/25 16:55 3 [1] AC Milan v Real Betis [2] L 1-2
Olasz Serie A 10/21 18:30 9 [4] Inter Milan v AC Milan [12] L 1-0
Olasz Serie A 10/07 13:00 8 [12] AC Milan v Chievo [20] W 3-1
UEFA Európa Liga 10/04 16:55 2 [1] AC Milan v Olympiakos [2] W 3-1
Olasz Serie A 09/30 18:30 7 [4] Sassuolo v AC Milan [16] W 1-4
Olasz Serie A 09/27 19:00 6 [17] Empoli v AC Milan [16] D 1-1
Olasz Serie A 09/23 16:00 5 [16] AC Milan v Atalanta [15] D 2-2
UEFA Európa Liga 09/20 19:00 1 F91 Dudelange v AC Milan W 0-1
Olasz Serie A 09/16 18:30 4 [15] Cagliari v AC Milan [16] D 1-1
Olasz Serie A 08/31 18:30 3 [17] AC Milan v Roma [5] W 2-1
Olasz Serie A 08/25 18:30 2 [4] Napoli v AC Milan [10] L 3-2
Olasz Serie A 08/19 18:30 1 AC Milan v Genoa - Postponed
Európai barátságos mérkőzések 08/11 19:00 1 [5] Real Madrid v AC Milan [10] L 3-1

Wikipedia - AC Milan

Az Associazione Calcio Milan (rövidítve AC Milan vagy egyszerűen Milan) olasz labdarúgócsapat Milánóban, Lombardiában. 1899-ben alapították, és fennállása óta szinte minden idényét az olasz futball élvonalában, a Serie A-ban töltötte. A világ egyik legjelentősebb labdarúgóklubja. Eddig összesen 47 trófeát nyert a csapat, közte 19 bajnoki címet és 7 Bajnokok Ligáját. A klub eddig[mikor?] minden más csapatnál több, 5 alkalommal nyert Európai szuperkupát, és 4 alkalommal pedig interkontinentális kupát. A címek között szerepel még 2 KEK, valamint 5 olasz kupa és 7 olasz szuperkupa. 18 nemzetközi trófeájával a világ egyik legeredményesebb klubja.[forrás?]

Olaszországban a Juventus után a Milan rendelkezik a legnagyobb szurkolótáborral és világszerte is több tízmillióan szurkolnak a csapatnak. A 2019–2020-as szezonban a hatodik helyen végzett és ezzel Európa-liga indulási jogot szerzett.

Milánóban, a San Siro stadionban játsszák hazai mérkőzéseiket. A csapat Olaszországban több másik klubbal is rivalizál, főként a városi versenytárs Interrel. Kettőjük mérkőzését „derby della Madonnina”-nak hívják, és fokozott érdeklődés kíséri. A Milan alapító tagja volt a már azóta megszűnt G–14-nek, amely Európa 14 (2002-től 18) legbefolyásosabb labdarúgóklubját foglalja magában.

Az AC Milan egy olasz labdarúgóklub, amelynek székhelye Milánóban található. A klubot 1899-ben alapították, és 19 olasz bajnoki címet, 5 Olasz Kupát és 7 Bajnokok Ligáját nyert.

Az AC Milan az olasz labdarúgás egyik legsikeresebb és legelismertebb klubja. Otthoni mérkőzéseit a San Siro stadionban játssza, amelyet az Internazionale csapatával közösen használ.

A klubnak számos híres játékosa volt az évek során, többek között Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco Van Basten, Ruud Gullit és Kaká. Jelenlegi edzője Stefano Pioli.